Resultaat staking 14 april
- 17 apr
- 2 minuten om te lezen

Beste Leden,
Via deze weg even een terugblik op afgelopen dinsdag 14 April 2026.
FANTASTISCH!!
Andere woorden kunnen we er niet voor hebben. Met meer dan 6000 collega’s verspreid over het hele land legden jullie gezamenlijk het werk neer.
Op 6 locaties brachten jullie eigenlijk 2 hele duidelijke boodschappen over richting Den Haag: Samen staan we sterker & Zo kan het niet langer!
Het was een prachtige dag. (Ook het weer zat daarin mee). Jullie stonden op 6 locaties met spandoeken, sjaals, fluitjes en heel veel lef.
Dankwoord
Naar mate de dag van de staking dichterbij kwam, merkten en hoorden wij in de wandelgangen dat er ook veel collega’s waren die het spannend vonden om te staken.
Hoe kijken de collega’s naar je die niet staken? Hoe kijkt mijn leidinggevende naar mij? Mag dit? En breng ik andere collega’s zo niet in een lastig pakket?
Wij begrijpen dat staken -en zeker voor een eerste keer- best spannend kan zijn. Vandaar een extra dankwoord richting eenieder die de stap heeft genomen.
Bedankt!
En niet zonder resultaat!
De staking heeft zijn vruchten afgeworpen!
De minister van Binnenlandse Zaken heeft ons uitgenodigd om de CAO onderhandelingen te hervatten. Dit zal plaatsvinden op 29 april 2026.
Voor nu, zijn nieuwe stakingen dan ook van de baan.
Dit is júllie overwinning
Wij willen iedereen dan ook ontzettend bedanken voor jullie toewijding, inzet en enthousiasme. Niet in de laatste plaats voor de onderhandelaars. De acties in de gevangenissen van DJI, bij DUO, de Belastingtelefoon (en overige medewerker van de Belastingdienst), in de havens, Rijkswaterstaat, de Douane.
En nu?
De onderhandelaars gaan op 29 april met de minister om de tafel. Inzet is om zo snel mogelijk een loonsverhoging voor jullie te realiseren. Dit heeft namelijk al veel te lang geduurd.
Nogmaals Bedankt!
Het bestuur van de VVDI




Opmerkingen